Pražský Majáles 2014 proběhl úspěšně

Oslava studentského života se v Praze již jako obvykle konala 30. dubna na svátek čarodějnic. Neobvyklé bylo především nové místo konání, kterým byly rozsáhlé prostory letiště Letňany. Samotná akce pak přinesla mnoho změn. Na 14. ročníku Pražského Majálesu byly zavedeny nové druhy vstupenek, tzv. náramků, které sloužili nejen jako vstupenka, ale také jako digitální peněženka i unikátní čidlo každého návštěvníka. Platit za pití, jídlo a jiné tak šlo pouze tímto digitálním náramkem, který si mohli návštěvnici nabít před akcí nebo na akci přes dobíjecí terminály. Digitální náramek mohli návštěvníci využít i na různé atrakce, které si pro návštěvníky připravily organizátoři i výpravy pražských vysokých škol.

Hlavní program pro zhruba 30 tisíc návštěvníků akce vyplnilo množství hudebních interpretů především z Česka a Slovenska. Mezi hlavní hvězdy patřili koncerty kapel Chinaski, UDG, IneKafe, Divokej Bill, Monkey Business, Horkýže Slíže, zpěváka Tomáše Kluse a dalších. Hrálo se na 11 pódiích včetně hlavního pódia, které svými rozměry stalo největším dosud postaveným festivalovým pódiem. Samozřejmě nemohla chybět také volba nového krále Majálesu, kterým se za přítomnosti primátora Prahy Tomáše Hudečka stal Davídos Technický z ČVUT. Nahradil tak loňského krále PSYczecha I. z ČZU.

Pražskému Majálesu přálo i počasí, kdy se střídalo jasno s polojasnem. Do roka a do dne by se měl konat 15. ročník Pražského Majálesu, který jistě opět bude chtít překvapit. Mezi tím si fanoušci hudby musí vystačit s dalšími festivaly a koncerty, které jsou na léto naplánovány. Jedním z nich může být například studentský bezplatný hudební festival Miss Agro konaný na pražském Suchdole 13. května 2014. Kdo by si chtěl majálesovou atmosféru zopakovat bude mít možnost ještě 7. května na Brněnském majálesu, kde též vyroste obří majálesové pódium.


Pridat.eu


K článku není žádný komentář