Polovina Američanů se domnívá, že marihuana by měla být legální

Hlasování v roce 1969 ukázalo, že 84% Američanů chce, aby marihuana byla nezákonná. Průzkum provedený v tomto roce však ukazuje, že marihuanu jako nezákonnou chce pouze 46% Američanů. 50 % Američanů naopak chce marihuanu pro lékařské účely zlegalizovat.

Podle americké národní studie užívá pravidelně marihuana ve Spojených státech Amerických přes 17 miliónů lidí, což z ní dělá nejužívanější drogu v USA. Počet uživatelů marihuany navíc vytrvale roste především v mladších věkových kategoriích.

Legalizace má největší podporu ve věkové kategorii 18-29 let, kde si legalizaci přeje zhruba 62 % dotázaných. Naopak v nejstarší generaci je pro legalizaci pouhých 31 %. Legalizaci také více podporují muži (55 %) než ženy (46%).

I přesto má marihuana šanci na legalizaci velice mizivou, protože většina politiků nesdílí názor veřejnosti. Protože ale souhlasný postoj roste každým rokem, předpokládá se, že za několik let již marihuana v USA zlegalizována bude. Navíc zlegalizování marihuany přinese do státního rozpočtu USA formou daní nemalé finanční prostředky a naopak sníží náklady na boj s kriminilatou spojenou s distribucí této drogy. Proto se Národní organizace pro reformu práv užívání marihuany nadále bude věnovat ovlivnění veřejného mínění, které by v budoucnu mělo zapříčinit úplnou legalizaci této drogy.


Pridat.eu


K článku není žádný komentář