Oliver Heldens sobotním headlinerem Finlandia Mácháče 2016

Oliver HeldensJsou to přesně tři roky, kdy se na taneční scéně objevil mladý producent Oliver Heldens, aby zamíchal kartami hudebních stylů, které se zdály být na nějakou tu dobu rozdané. Opak byl ale pravdou. S jeho produkcí vtrhla do klubů a na festivalová pódia nová „deepová“ taneční vlna future houseu, kterou si nyní mohou užít i fanoušci v České republice v rámci jeho vystoupení v sobotním programu festivalu Finlandia Mácháč 2016.


Oliver Heldens – Gecko

Poprvé na sebe upoutal skladbou Gecko v roce 2013, kterou si získal respekt Tiësta, Hardwella, Sander van Doorna a dalších matadorů. Netrvalo dlouho a skladba se objevila na labelu Musical Freedom. Až čas ale ukázal, že Tiëstova obliba v nových melodiích mladičkého Olivera Heldense neskončí pouze u vydání jedné skladby na jeho labelu. O tři roky později už sedí oba ve studiu a produkují společně dva hity: Wombass a The Right Song.

Mezitím si utvrdil svou pozici inovátora skladbami jako Koala, This, Melody, Bunnydance, Shades Of Grey a dalšími, kterými si zároveň vymezil své nové publikum, jež rádo balancuje mezi pojmy future house a deep house. Sám Olivier tvrdí, že se přiklání k pojmu deep house, který je však obohacen o aktuální taneční trendy. Bez ohledu na škatulkování stylů z něj dělá tato občasná stylová kontroverze zajímavého umělce, který navíc dokáže oslovit široké spektrum posluchačů.

Dřívější tip magazínu Rolling Stone na „Artist To Watch“ se tak naplnil do posledního slova. V jednadvaceti letech udává Oliver Heldens trend a vydat skladbu na jeho labelu Heldeep Records je pro mnoho umělců ctí. Zároveň se po dlouhé době objevil na scéně mladý umělec, který umí osobitým přístupem spojit taneční undergroundový zvuk s mainstreamovým.

www.festival-machac.cz


Pridat.eu


K článku není žádný komentář