Nákup levného zboží z Číny po Internetu

V poslední době se stává velice populární nakupovat levně. Nemalá skupina lidí již objevila možnost nákupu zboží z Číny za velice výhodné ceny.  I my jsme se na tuto variantu podívali a otestovali ji.

 

 

 

Nakupovat levněji než na českém internetu

V současné době převládá mezi Čechy mínění, že nejlevněji lze zboží nakoupit na Internetu. Doopravdy je na Internetu zboží levnější především díky nižším nákladů na provoz (internetové společnosti nepotřebují množství kamenných poboček, zaměstnanců,…). Ovšem české internetové obchody již mnohdy výrazně navyšují svojí marži a hledí pouze na českou konkurenci. Internet nemá hranic. Existuje mnoho internetových obchodů z jiných zemí, kde lze stejné zboží koupit ještě levněji. Pravděpodobněji nejlevněji lze zboží pořídit přímo ze země výrobce – Číny. V současné době existuje několik desítek čínských eshopů, které nabízejí své levné zboží po Internetu a jejich hlavní předností je dodání až do domu zdarma (poštovné z Číny zdarma – free shipping).

Opravdu to funguje

Abychom samy ověřili, zda je nákup od čínských dodavatelů bezpečnou alternativou k nákupům, sami jsme si objednali zboží v čínském e-shopu DealExtreme, který je pravděpodobně nejznámějším čínským eshopem specializujícím se na prodej zboží zahraniční klientele prostřednictvím Internetu. Zaregistrovali jsme se a vybrali jsme několik druhů zboží v celkové hodnotě $ 20 (tedy zhruba Kč 350,-). V českých e-shopech jsme zboží nalezli zhruba o 40 % dražší. Musíme podotknout, že u některých jiných čínských e-shopů uvedených níže, jsem určité druhy zboží nalezli ještě o něco levnější (jednotlivě až o 30 %), ale nikde nebyla  možnost kvůli omezené nabídce objednat všech 7 požadovaných předmětů v jednom e-shopu. Proto jsme provedli objednávku na DealExtreme a zboží zaplatili přes PayPal, tedy mezinárodní transakční systém. Většina e-shopu umožňuje též platbu prostřednictvím kreditních karet. Zboží dorazilo ve 2 zásilkách, první po 15 dnech od objednání, druhá po 24 dnech po objednání. Veškeré objednané zboží bylo v pořádku dodáno doporučeně.

Mezi nabízené zboží čínských eshopů, které se vyplatí kupovat patří především různé gadgety, drobná elektronika, hračky a masky, mobilní telefony, videohry, lampy a jiné osvětlení, lasery, kancelářské vybavení a jiné.

Platbu za zboží doporučujeme provádět pomocí transakčního systému PayPal, který je částečně v češtině. Vedení účtu u PayPal je zdarma, strhávány jsou pouze poplatky za provedené transakce. Peníze můžete na PayPal vložit prostřednictvím bankovního převodu na účet u české pobočky UniCredit Bank.

Seznam ověřených čínských eshopů

Existuje množství čínských obchodů nabízejících dopravu zdarma a často i nižší cenu než DealExtreme. My Vám zde přinášíme seznam obchodů, u kterých si již jiní Češi bez problémů objednali zboží, které jim bylo v pořádku doručeno.

 • AliExpress.com – poštovné na vše zdarma, slevy,
 • BudgetGadgets.com – poštovné na vše zdarma; množstevní slevy,
 • BuyinCoins.com – poštovné na vše zdarma; odměňovací systém; krátká dodací doba (při zadání kódu „CzechRep“ do Recommender získáte 5% slevu z celkové objednávky)
 • ChinaBuye.com – poštovné na vše zdarma; odměňovací systém; unikátní zboží (při zadání kupónového kódu „Czech“ získáte 5% slevu z celkové objednávky)
 • Deal-Cool.com – poštovné na vše zdarma; krátká dodací doba,
 • DealExtreme.com – poštovné na vše zdarma; velké množství zboží; odměňovací systém,
 • FocalPrice.com – poštovné na vše zdarma; odměňovací systém,
 • LightTake.com – poštovné na vše zdarma,
 • TinyDeal.com – poštovné na vše zdarma; odměňovací systém.

Ve výše uvedeném seznamu jsou u některých eshopů použity odkazy, které vám poskytnou menší slevu z ceny nákupu.

Výhody nákupu v čínských e-shopech

 • levnější než v českých e-shopech,
 • doprava zdarma,
 • unikátní zboží,
 • různé formy odměňovacích systémů.

Nevýhody nákupu v čínských e-shopech

 • často delší dodací lhůta (v řádech týdnů),
 • komplikovaná reklamace,
 • nabídka zboží převážně v cizích jazycích (angličtině,…),
 • nabízené zboží často obsahuje pouze cizojazyčný manuál (anglický).

Co na to stát?

Nakupování zboží přes Internet ze zahraničí je legální. Pokud cena zásilky z Číny nepřesáhne celkovou cenu € 22 (tedy více než cca Kč 450,-) neplatí se ze zásilky CLO ani DPH. Pokud nepřesahuje hodnotu € 150 (tedy více než cca Kč 3300,-) neplatí se CLO. I při mírně větší zásilce je pravděpodobné, že to celní úřad zajímat nebude, pokud se nebude jednat například o velké množství jednoho druhu zboží (za účelem následného dalšího prodeje). Legálně dodržet dané cenové hranice lze u objednávek tak, že se rozdělí na menší zásilky, pokud je to možné. Více informací o čínském dovozu se dozvíte, pokud si zakoupíte knihu o nakupování zboží z Číny.

Nákup zboží z e-shopů určených pouze pro Číňany

Zboží lze zakoupit také přímo na stránkách určených pro Číňany, kde jsou ceny ještě nižší. V některých případech i desetinásobně – zejména u oblečení. Pro začátek si zcela jistě vystačíte s největším eshopem na světě, který již v tržbách překonal i americký Amazon. Jedná se v podstatě o tak trochu větší české Aukro a nazývá se Taobao.com. Za zmínku stojí také Tmall.com, kde smí prodávat pouze firmy se zavedenějšími značkami. Jak na takových stránkách v čínštině nakoupit? Stačí si některý ze zmíněných portálů otevřít v prohlížeči Chrome s automatickým překladem do češtiny a vybrat zboží. Pak už jen stačí daný odkaz zkopírovat a vložit do objednávky třeba na stránkách společnosti Cross Orders. Ta už vše ostatní vyřeší za vás. Čekáte už jen na kurýra se zbožím.


Pridat.eu


K článku je 8 komentářů

 1. Mira napsal:

  Z dealextreme nechodí zboží , peníze vrátit nechtějí , má někdo podobné zkušenosti ?

  • Sendman napsal:

   Mám s nimi jen dobré zkušenosti. Všechno se dá s nimi probrat přes online chat, ochotně pomáhají ve všem, když mi přišla nefunkční LED žárovka, okamžitě mi nahradili cenu. 5*****. Chce to pozitivně komunikovat! 🙂

  • Martin napsal:

   Ahoj hele taky mám jen kladné zkušenosti ovšem dávej si pozor už se mi stalo že mi ten balíček ukradl někdo z domu protože poštačka se s tim nemaže prostě když je hodná dá to sousedům jinak ti to hodí do schránky když je to velký tak to prostě nechá někde mimo schránku.

  • petr napsal:

   Objednávám z dx.com a dhgate.com a uplne bez problemu. Sice jsem na par zasilek čekal 5 týdnů, ale napsal jsem jim na chat a hned mi odpověděli jak se věc má. Zatím spokojenost

 2. Libor napsal:

  Dobrý den chci se zeptat jak je to z reklamací děkuji za odpověď.

 3. Tadeáš Buchar napsal:

  Máte někdo zkušenosti z http://www.focalprice.com/ ? Díky za odpovědi 🙂

 4. Lucie napsal:

  dobrý den, máte zkušenost s http://www.dhgate.com/ ?? nebo mi můžete poradit kde nakupovat levé oblečení pro děti ? pokud možno v češtině 😉 děkuji

 5. Miro napsal:

  S dealextreme mám len tie najlepšie skúsenosti. Aj v prípade reklamácie nikdy nebol problém – hneď poslali nový kus, bez reptania..