Michael Moore: Jsem v 1 %

Americký režisér a držitel několik Oscarů je v současné době jednou z největších osobností protestujících proti kapitalismu na Wall Street.

Mezi jeho poslední počiny patří například dokument „Kapitalismus: příběh lásky“ a další podobně zaměřené. Micheal připustil, že i on patří mezi 1% nejbohatších lidí světa, proti čemuž jsou právě vedeny demonstrace v New Yorku. Ve svém příspěvku „Life Among the 1%“ (přeloženo: „Život mezi 1 %“) na svém blogu „Open Mike“ vzpomíná jak vydělal své první miliony, když v roce 1989 prodal distribuční práva ke svému hitu „Roger & Me“ (Roger a Já). V době, kdy práva prodal a vyděl téměř 3 miliony dolarů, byl oficiálně nezaměstnaný s podporou v nezaměstnanosti necelých sto dolarů týdně.

Moore tvrdí, že milion dolarů dle zákona poslušně odvedl na daních, další milion dolarů věnoval na charitativní účely a poslední milion využil pro nákup bytu, auta a jiné dary, mezi které patří také nemalý dar na obnovu kostela v jeho rodném městě Flint v Mitchigenu.

„Co mi zbylo, dal jsem na spořící účet s nízkou úrokovou mírou,“ říká Moore. „Rozhodl jsem se, že bych nikdy nekoupil akcie.“

Jeho další počin z roku 2004  Fahrenheit 9/11 rozebírající útok na věže obchodního centra v New Yorku vydělal již 222 milionů dolarů. To ho již dostalo do pozice jednoho procenta nejbohatších lidí světa (hranice pro to, aby mohl být člověk považován za 1 % nejbohatších je roční příjem větší než 350.000 dolarů).

Moore nepopisuje, co konkrétně dělal s těmito dalšími příjmy, ale uvádí, že chce motivovat další bohaté lidí k tomu, aby dělali to co on.


Pridat.eu


K článku není žádný komentář