Hvězdné války v Česku

50 hodin scénáře napsáno. Rozpočet 2-4 miliony dolarů na epizodu připraven. Třinácti až šestnácti dílny seriál Hvězdné války může začít své natáčení, které je plánováno právě na místa v České republice.

 

Fanoušci této ságy jistě ocení, že režisér a scénárista George Lucas již provedl první kamerové testy. Lucas chce využít Českou republiku, protože očekává nižší náklady na produkci a navíc předpokládá návrat části investic v rámci dotací od státu. Díky rozpočtu přibližně 4 miliony dolarů na jednu epizodu, se předpokládá, že lze v Česku natočit seriál, který by za tuto cenu plně konkuroval filmovým částem této série. Lucas chce natočit seriál na kamery s vysokým rozlišením a je pravděpodobné, že pro část seriálu bude využita i technologie 3D. Celý seriál by měl koprodukovat Rick McCallum a na režii by se měl podílet James Marquand.

Seriál by měl zapadat do období mezi III. a IV. epizodu Star Wars a neměl by mít nic společného s hlavní postavou filmu Luckem Skywalkerem. V podstatě by se série měl věnovat „Kmotrům“ galaxie a budování jejich mocenské pozice v „Říši“. Hlavní část děje by se tak měla odehrávat na planetě Coruscant.

V současné době brání začátku natáčení pouze nedostatečné digitální technologie, která mohou natáčení oddálit o několik měsíců až let.


Pridat.eu


K článku je jeden komentář

  1. TM napsal:

    Vážně se těšíme…