Hudební festival Hrady CZ pokračuje po Rožmberku nad Vltavou své turné na Moravě, první zastávkou je Veveří

První zastávkou šňůry Moravské hrady.CZ je v pátek a sobotu 8. a 9. srpna Veveří u Brna. Festival v rámci svého desetiletého výročí návštěvníkům nově nabízí kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech“. Páteční program na Veveří zahájí v 19 hodin koncert kapely Sto zvířat. Součástí pátečního večera je již tradičně karneval v maskách o ceny a první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže. V sobotu dvě velká pódia rozezní například Tomáš Klus, Chinaski, No Name, Mandrage, Divokej Bill a Monkey Business a další kapely či interpreti. Zcela poprvé na festivalu na moravských hradech vystoupí kapela Olympic. Festival se dále v průběhu léta představí v Hradci nad Moravicí u Opavy a na Bouzově na Olomoucku. Letní moravskou tour doplní ještě předposlední prázdninový víkend český hrad Bezděz.

Zatímco páteční program festivalu bude komornější a festivalový areál u hradu Veveří se otevře v 18 hodin, v sobotu zahrají kapely na dvou festivalových pódiích a návštěvníci mohou přijít na festival už v půl jedenácté. Od půl dvanácté do půlnoci se fanoušci mohou těšit také na Rytmuse, Bena Cristovaa, Abraxas, Rybičky 48, Hentai Corporation či Visací zámek. Kapela Olympic si v rámci festivalu Hrady CZ na hradě Veveří odbude svoji koncertní premiéru. Petr Janda k účasti Olympicu na hradním festivalu říká: „Hrady byly vždy spojené s romantikou a drsnými rytířskými turnaji. V takové atmosféře moc často nehrajeme. Myslím si, že je to skvělé prostředí pro festival a trocha rockové muziky k tomu by se někdejším hradním pánům moc líbila.“  Na festival Hrady CZ na Veveří se těší také rapper Rytmus, který dle svých slov přiveze „průřez největších pecek ze své sólové tvorby i z tvorby Kontrafaktu“. Kapela Mandrage si pro své večerní vystoupení připravila speciální show z letošního turné, která získá díky venkovnímu prostoru nový rozměr. „Můžete se těšit na velký průřez našimi písněmi od těch nejstarších  po ty úplně nové z desky Siluety. Rozhodně se na festival Hrady CZ těšíme a diváci se, myslím, mají opravdu také na co těšit,“ shodují se členové skupiny Mandrage.

Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a jejich komfortu, nově je tak připraveno placené ubytování ve VIP Hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či možností dobíjení mobilů. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu. Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů pro všechny návštěvníky. Pro účely festivalu bude v pátek i sobotu posílena autobusová linka 303 z Bystrce ZOO a Veverské Bitýšky k areálu festivalu a zpět, výstupní zastávkou je stanice U Matky Boží, k dispozici budou též noční spoje.

Hrad Veveří včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad. Festival Hrady CZ se letos poprvé stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jedná se o soubor více než třiceti památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti. Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ má tak v roce 2014 svou „partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje. V případě Veveří je partnerskou památkou zámek Kunštát. Zde bude v neděli po festivalu probíhat speciální program organizovaný Národním památkovým ústavem. Na ten je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech těchto partnerských objektech až do 30. září letošního roku.

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 410 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 490 korun, slevy mají děti do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech a na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na http://www.moravskehrady.cz/cs/vstupenky/ a www.moravskehrady.cz

INTERPRETI NA HRADĚ VEVEŘÍ: Sto zvířat, Portless, Horkýže Slíže, Abraxas, Monkey Business, Olympic, Divokej Bill, Tomáš Klus, Mandrage, Chinaski, No Name, Rybičky 48, Ben Cristovao, Rytmus, Hentai Corporation, Visací zámek

Konkrétní line-up na Veveří:

Pátek 8. srpna (areál festivalu otevřen od 18.00)

 • karneval
 • 19.00 – 20.00 Sto zvířat
 • 21.00 – 22.00 Portless
 • 22.00 – 23.00 Vyhlášení nejlepší karnevalové masky
 • 23.00 – 00.00 Horkýže Slíže

Sobota 9. srpna (areál festivalu otevřen od 10.30)

Stage A

 • 11.30 -12.00 Abraxas
 • 13.00 -14.00 Monkey Business
 • 15.00 -16.00 Olympic
 • 17.00 -18.00 Divokej Bill
 • 19.00 – 20.00 Tomáš Klus
 • 21.00 – 22.00 Mandrage
 • 23.00 – 0.00 Chinaski

Stage B

 • 12.00 -13.00 No Name
 • 14.00-15.00 Rybičky 48
 • 16.00 -17.00 Ben Cristovao
 • 18.00 -19.00 Rytmus
 • 20.00 – 21.00 Michal Hrůza
 • 22.00 -23.00 Visací zámek

 

TERMÍNY A MÍSTA FESTIVALU HRADY:

8. – 9. 8. Veveří
15. – 16. 8. Hradec nad Moravicí
22. – 23. 8. Bezděz
29. – 30. 8. Bouzov


Pridat.eu


K článku není žádný komentář