Tenisový Davis Cup i Fed Cup v roce 2012 patří do Čech

Rok 2012 byl pro české tenisty jedním z nejúspěšnějších v historii. Tenisté Radek Štěpánek a Tomáš Berdych dokázali za pomoci zbytku reprezentačního týmu poprvé v historii samostatné České republiky vyhrát Davisův pohár. Tímto triumfem navázali na obdobný úspěch českých tenistek. Ty několik měsíců před tím zvítězili ve Fed Cupu.

Cesta českých tenistů byla sice trochu usnadněna tím, že většina soupeřů alespoň částečně postrádala některé své opory z předních příček tenisových žebříčků, to ale nijak nesnižuje potvrzení kvality českého tenisu. Tenisté museli přehrát týmy Itálie, Srbska, Argentiny a ve finále porazit houževnaté Španěly. V domácím finále tak proti osvědčené dvojici Štěpánek, Berdych nastoupili do čtyřhry Marcel Granollers a Marc López. Ve dvouhrách si museli Češi poradit s Davidem Ferrerem a Nicolásem Almagrem. Kvůli zranění chyběla Španělům jejich jednička Rafael Nadal. O výhře Davisova poháru rozhodl až poslední zápas, kdy Štěpánek v dech beroucím utkání porazil Almagra. Čeští tenisté tak napodobili úspěch svých Československých kolegů z roku 1980.

České tenistky v čele s Petro Kvitovou, Lucií Šafářovou a deblistkami Androu Hlaváčkovou a Lucií Hradeckou museli projít také těžkým losem. Ve čtvrtfinále museli porazit Němky, v semifinále Italky a v domácím finále Srbky. Oporu Srbska tvořily hráčky Ana Ivanovićová, Jelena Jankovićová, Bojana Jovanovská a Aleksandra Krunićová.

Úspěchy českého tenisu nemusí končit v roce 2012. V aktuálním ročníku obou těchto soutěží jsou již čeští reprezentanti v semifinále. Na české tenisty čeká opět souboj s Argentinou. V případě vítězství by Češi nastoupili proti jednomu z dvojice Kanada a Srbsko. Finále o salátovou mísu by se hrálo v půlce listopadu. České tenistky se připravují na semifinálový souboj s Itáli. V případě jejich vítězství se mohou těšit buď na tým Ruska nebo sousedního Slovenska.

Věřme proto, že podobný úspěch zažijeme i v tomto roce. České tenistky můžeme podpořit již tento víkend, kdy se hraje italské semifinále. Český výběr nastoupí ve stejné sestavě jako obhájce titulu.


Pridat.eu


K článku není žádný komentář