Online doba – už i půjčku vyřídíte z pohodlí domova

Doby, kdy jste kvůli půjčce museli do pobočky banky a někdy i několikrát, už jsou naštěstí pryč. Na rozdíl od úřadů, které ještě pořád musíme v naprosté většině případů navštěvovat osobně, už finanční instituce objevily kouzlo elektronizace. Půjčit peníze si dnes můžete online a ani se při tom nemusíte zvednout ze svého oblíbeného křesla. Nebo můžete jít na pobočku, je jen na vás, jak moc chcete být při uzavírání smlouvy o úvěru fyzicky přítomní.

Prvním krokem je výběr

Nejdůležitější je vybrat si správnou půjčku. Ať už preferujete banku, nebo nebankovní společnost, většinou najdete všechny informace na jejich webech. A existují i pomocníci, kteří vám výběr usnadní – srovnávače půjček. V nich najdete jak akční nabídky jednotlivých poskytovatelů, tak srovnání více nabídek úvěru se stejnými nebo podobnými parametry.

Je ale důležité si uvědomit, že vzorové příklady nemusí být stejné, jako je nabídka, kterou dostanete vy sami. Z krásné roční procentní sazby nákladů (RPSN) ve výši 6 % může být v předsmluvní informaci, kterou dostanete vy, klidně 10 i více procent. Stejně tak se nenechte zlákat jen nízkou splátkou, ale porovnávejte, kolik nakonec za půjčené peníze zaplatíte celkem navíc. Nízkou splátku a také úroky budete platit podstatně déle, takže se vám prodraží. Pokud se vám nabídka nezdá, zkuste to jinde, kde se třeba dostanete na lepší parametry. Porovnávejte a přemýšlejte, ať už se jedná o velký úvěr na zařízení bytu, nebo rychlou online půjčku před výplatou. Ta může být úplně zadarmo, když ji zaplatíte v dohodnutém termínu, obvykle do 2 až 4 týdnů, ale když se opozdíte o jediný den, vyjde vás dost draho.

Jak funguje online schválení

Bankovní i nebankovní půjčky můžete uzavřít pomocí mobilního telefonu a díky přístupu na internet. Na počítači, tabletu či mobilu vyplníte žádost a s poskytovatelem pak dále komunikujete e-mailem nebo pomocí SMS. Nejjednodušší je to obvykle tam, kde už nějaký produkt máte. Banka, ale i nebankovní společnost, která je s vámi jako klientem spokojená, vám připraví nabídku na míru. Smlouvu můžete klidně podepsat jen SMS kódem.

Pokud klientem ještě nejste, je několik možností:

  • zažádáte online / telefonicky, smlouvu dostanete e-mailem, vytisknete a pošlete poštou
  • zažádáte online / telefonicky a smlouvu podepíšete na pobočce
  • zažádáte online / telefonicky a smlouvu vám přiveze k podpisu kurýr nebo obchodní zástupce

U menších rychlých online půjček ale můžete peníze získat i po pouhém odeslání SMS. Záleží na konkrétních podmínkách dané finanční společnosti. Každopádně se dá díky online komunikaci ušetřit hodně času, celý proces je pohodlný a velmi rychlý. Pokud splňujete podmínky, peníze můžete mít na účtu v řádu minut.

Na co si dát pozor
I když si jen povídáte s operátorem po telefonu, pozor, na co mu přitakáváte.  Ať už je smlouva uzavírána jakýmkoli způsobem, máte právo na to, přečíst si před jejím podpisem:

  • předsmluvní informace se základními podmínkami úvěru a také s údaji o jeho poskytovateli
  • všeobecné obchodní podmínky dané banky či nebankovní instituce
  • návrh smlouvy

U nebankovních půjček si také dejte pozor na to, zda splňuje poskytovatel zákonné podmínky a poskytuje půjčky legálně. Aktuální seznam bank i nebankovních společností, které mají právo spotřebitelské úvěry poskytovat, najdete na webu České národní banky.

Poměrně často také můžete dostat hlavně po telefonu skvěle se tvářící nabídku, ale když jí odoláte a podíváte se na web stejné banky či nebankovní instituce, najdete tam nabídku ještě lepší. Pokud vám poskytovatel sám volá, tak to nedělá z čiré lásky, ale aby získal dobrého klienta. Nenechte se umluvit a trvejte na písemné nabídce, kterou si budete moci lépe rozmyslet. A hlavně, nejednejte nikdy zbrkle. Vyšetřete si hodinku na pořádný výběr i prostudování podmínek. Vyplatí se vám to.


Pridat.eu


K článku není žádný komentář