Jak našetřit na dovolenou bez stresu?

Po dlouhé zimě tu máme opět jaro. A s příchodem jara už většina z nás začíná myslet na léto a nějakou pěknou letní dovolenou. A jak se nám to léto blíží, začínáme se stresovat s tím, z čeho ji zaplatíme.

Skvělá dovolená se dá ale pořídit i za dobrou cenu a bez stresu, kde na ni vezmeme peníze.

Stačí se řídit několika málo tipy.

S cestovkou nebo na vlastní pěst?

K prvním rozhodnutím by mělo patřit, zda pojedete na organizovaný zájezd, nebo se rozhodnete vydat se na vlastní pěst. Na první pohled se může zdát, že levnější je koupit si letenku, zamluvit ubytování a jet sami, bez CK. Než se však unáhlíte, dobře si to propočítejte. Může se zdát, že částka za dovolenou s CK je příliš vysoká. Uvědomte si ale, že v ceně je nejen doprava a ubytování, ale i doprava z letiště do hotelu a služby průvodce na místě, což se může občas hodit. Například, když se něco stane a budete potřebovat s něčím poradit, nebo prostě jen poradí zajímavé tipy na výlety. Často je v ceně i nějaká ta strava, což jinak může být poměrně velká položka.

Někdy se ale opravdu vyplatí jet bez CK. Chce to prostě vše propočítat, pozjišťovat si ceny potravin a hromadné dopravy v místě, případně půjčení auta.

Vydat se tzv. na vlastní pěst je moudré i v případě, že víte, že nebudete mít pohromadě peníze na celou dovolenou. Můžete si jeden měsíc koupit letenky, druhý měsíc zaplatit ubytování, a s sebou si vzít peníze na dopravu v místě a jídlo.

First minute a last minute

Když se rozhodnete, že pojedete s cestovní kanceláří, je nejlepší využít slevy při koupi buď na první, nebo naopak na poslední chvíli.

First minute je vhodnější pro ty, kteří chtějí mít vše včas a dopředu naplánované a řešení dovolené na poslední chvíli by je příliš stresovalo. Naopak, pokud vám nevadí mít nachystaný a sbalený kufr a být připraven kdykoliv a kamkoliv odletět, můžete využít opravdu velkých super last minute akcí. Dá se tak koupit dovolená doslova za pouhý zlomek ceny, a to i do exotičtějích destinací.

Krásná dovolená nejen v zahraničí

Pokud víte, že letos na dovolenou u moře prostě nenašetříte, nevěšte hlavu. Skvělou dovolenou můžete zažít i u nás. Stačí si projít pár webů cestovních kanceláří či slevových portálů.

Šetřit průběžně

Samozřejmě ideální je šetřit průběžně. Dopředu si spočítejte, kolik vaše dovolená bude stát. Pak si propočtěte, kolik máte času a kolik si měsíčně máte odkládat bokem, abyste potřebnou částku našetřili. Raději si odkládejte o něco více, pro případ, že byste jeden měsíc potřebnou částku odložit nemohli. Tímto způsobem se dá pohodlně na dovolenou našetřit.

Na dovolenou si půjčit a splácet až poté

Pokud jste se o dovolené rozhodli až příliš pozdě a víte, že našetřit rozhodně nestihnete, je tu ještě možnost vzít si půjčku. Pohodlně ji pak splatíte v měsíčních splátkách. Na výběr máte ze široké škály jak bankovních, tak nebankovních půjček. A jestli jste se o dovolené rozhodli až na poslední chvíli, můžete zkusit půjčku před výplatou. Bývají vyřízené opravdu rychle a vy si můžete svou dovolenou v klidu užít.


Pridat.eu


K článku není žádný komentář